Årets konfirmander 2019 fra Glumsø, Bavelse og Næsby

Anna Maja Moesgaard           

Anton Kristian Lund Lidsmoes

Asbjørn Meyhoff Wrist Petersen

Benjamin Alexander Hansen 

Chili-Maria Damgaard Farcinsen

Cirkeline Heerwagen Andersen

Emilie Hovgaard Frederiksen 

Emma Cecilie Grønning           

Freya Louise Blichfeldt             

Hjalte Pedersen                          

Ida Fog Pedersen                                                    

Joachim Søvind Dam                                             

Johannes Sass Berthelsen      

Josefine Dyberg Albrektsen   

Josefine Thorsen                       

Julia Lise Albrektsen

Juliane Dyjak Knudsen            

Julius Wøldike Jeppesen         

Kaya Isabel Bang Reimich

Kaya Rosenberg

Kerstine Sofie Elkjær Kaarsgaard

Maja Green Dall                         

Matilde Bech Andersen

Mathilde Hahneman                                             

Mattis Høglund                          

Merle Streit Melby                    

Mikkel Boye Larsen                   

Nicolaj Christian Jørgensen   

Nikolaj Jerry Lynge Christiansen

Oliver Emil Juncker Lamberth

Quintus Lindberg Vedersø

Sabrina Olsen Plambech         

Sasha Nicole Jacobsen             

Sebastian Lind

Valdemar Fey Petersen           

Victor Høglund

Hjerteligt til lykke til jer alle

Kommende konfirmationsdatoer

Konfirmationsdatoer de næste 2 år!

Der vil være konfirmation de følgende datoer i Glumsø, Bavelse og Næsby kirker:

2019

Glumsø Kirke: Søndag d.5.maj og St. Bededag d.17.maj
Næsby og Bavelse Kirker: Søndag d.12.maj

2020

Glumsø Kirke: Søndag d.3.maj og Bededag d.8.maj
Næsby og Bavelse Kirker: Søndag d.10.maj

2021

Glumsø kirke: Søndag den 25. april og fredag den 30. april (St. Bededag).
Bavelse og Næsby kirker: Søndag den 2. maj.

 

 

Årets konfirmander i Glumsø - Bavelse og Næsby 2019

Glumsø kirke 5. maj kl. 10.30

Joachim Søvind Dam
Valdemar Fey Petersen
Josefine Dyberg Albrektsen
Quintus Lindberg Vedersø
Sebastian Lind           
Julius Wøldike Jeppesen   
Mathilde Hahneman        
Asbjørn Meyhoff Wrist Petersen           
Sasha Nicole Jacobsen                            

Glumsø kirke 17. maj kl. 9.30

Chili-Maria Damgaard Farcinsen
Kerstine Sofie Elkjær Kaarsgaard          
Nicolaj Christian Jørgensen                   
Emma Cecilie Grønning                         
Johannes Sass Berthelsen                      
Mikkel Boye Larsen                                
Anna Maja Moesgaard                          
Sabrina Olsen Plambech                        
Anton Kristian Lund Lidsmoes                
Julia Lise Albrektsen                               
Freya Louise Blichfeldt                           
Benjamin Alexander Hansen                  

Glumsø kirke 17. maj kl. 11.30

Merle Streit Melby
Matilde Bech Andersen                         
Juliane Dyjak Knudsen                            
Mattis Høglund                                      
Victor Høglund                                       
Maja Green Dall                                    
Nikolaj Jerry Lynge Christiansen            
Ida Fog Pedersen                                    
Hjalte Pedersen                                      
Oliver Emil Juncker Lamberth               
Josefine Thorsen                                    
Emilie Hovgaard Frederiksen                
Kaya Isabel Bang Reimich                                           
Kaya Rosenberg                                      

Næsby kirke 12. maj kl. 10.30

Cirkeline Heerwagen Andersen